چرا انتخاب ترامپ موجب افزایش قیمت طلا خواهد شد؟

به گزارش سایت طلا به نقل از پایگاه اینترنتی کیتکونیوز، موسسه کردیت سوییس اعلام کرد: انتخاب ترامپ به عنوان رئیس جمهور جدید آمریکا به آن علت موجب تقویت قیمت طلا خواهد شد که کسری بودجه آمریکا افزایش خواهد یافت، سیاست های تجاری حمایتی در اولویت دولت جدید قرار خواهد گرفت، سیاست های پولی فدرال رزرو آمریکا تغییر خواهد کرد و نرخ تورم با افزایش روبرو می شود و ارزش دلار نیز با کاهش همراه خواهد شد.

بر اساس این گزارش موسسه کردیت سوییس افزود: واکنش اولیه نسبت به پیروزی ترامپ، افزایش نااطمینانی در بازارهای مالی بین المللی بوده است چرا که بسیاری از تحلیلگران و سرمایه گذاران بین المللی انتظار پیروزی کلینتون را داشتند.

ترامپ قول داده است تا مالیات بر شرکتهای آمریکایی را از 35 به 15 درصد کاهش دهد و این مساله موجب کسری بودجه این کشور خواهد شد. کسری بودجه آمریکا در نهایت به ضرر ارزش دلار خواهد شد و رشد قیمت جهانی طلا را در پی خواهد داشت.

تحلیلگران کردیت سوییس افزودند: سیاست های ترامپ تورمی خواهد بود و مخالفت وی با سیاست های پولی فدرال رزرو طی ماه های اخیر به چالش بزرگی برای سیاستگذاران پولی آمریکایی تبدیل می شود.

موسسه کردیت سوییس اعلام کرد: سیاست های ترامپ در نهایت موجب کاهش ارزش دلار در برابر ارزهای معتبر بین المللی خواهد شد و این مساله موجب می شود تا سرمایه گذاران بین المللی بیشتر به بازار طلا روی آورند.

ترامپ در رقابت های انتخاباتی آمریکا بارها از سیاست های تجاری چین انتقاد کرده و به نظر می رسد اکنون قصد دارد سیاست های حمایتی در عرصه تجارت را اجرا کند. این مساله در نهایت می تواند به تشدید جنگ ارزی و تجاری با چین منجر شود.

گزارش سایت طلا می افزاید، برخی تحلیلگران اقتصادی بر این باورند که انتخاب ترامپ موجب افزایش قیمت طلا به بیش از 1400 دلار تا پایان امسال خواهد شد ولی گروهی دیگر معتقدند که انتخاب ترامپ تنها تاثیر موقت و مقطعی بر افزایش قیمت طلا خواهد داشت.

قیمت طلا روز چهارشنبه با بیشترین افزایش از 24 ژوئن یعنی روز بعد از برگزاری همه پرسی خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا روبرو شده است. به نظر می رسد تحولات سیاسی آمریکا در کوتاه مدت تاثیر زیادی بر قیمت طلا خواهد داشت.

Posted in اخبار, اخبار عمومی.