انتشار آمارهای ضعیف اقتصادی چین قیمت جهانی طلا را افزایش داد

به گزارش سایت طلا به نقل از پایگاه اینترنتی بولیون دسک، قیمت هر اونس طلا که روز جمعه به 1272 دلار رسیده بود ، امروز دوشنبه با 5.20 دلار افزایش روبرو شده و به بیش از 1277 دلار رسیده است.

بر اساس این گزارش قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال نیز با 1.31 درصد افزایش به بیش از 48 دلار رسیده است. قیمت هر بشکه نفت سبک آمریکا نیز با 1.17 درصد افزایش به بیش از 46 دلار رسیده است.

مختل شدن تولید در نیجریه و تشدید بی ثباتی سیاسی در ونزوئلا مهمترین عوامل افزایش قیمت جهانی نفت بوده است. آمارهای اقتصادی جدید منتشر شده در چین نشانگر کاهش شدید رشد تولیدات صنعتی این کشور در ماه آوریل بوده است. تولیدات صنعتی چین به پایین ترین سطح در 6 سال اخیر رسیده است.

رشد سرمایه گذاری ثابت در اقتصاد چین نیز طی ماه های ژانویه تا آوریل 10.5 درصد بوده است. این رقم پیش از این از سوی کارشناسان اقتصادی 11 درصد اعلام شده بود.

میزان خرده فروشی در اقتصاد چین نیز طی ماه آوریل 10.1 درصد رشد داشته است. این رقم در ماه مارس با رشد 10.5 درصدی روبرو شده بود.

انتشار آمارهای ناامید کننده در چین موجب افزایش نگرانی ها نسبت به روند رشد و رونق اقتصادی این کشور شده است. تحلیلگران بانک ای ان زد استرالیا اعلام کردند که نوسانات قیمت طلا احتمالا ادامه خواهد یافت چرا که سرمایه گذاران بین المللی نسبت به انتشار آمارهای اقتصادی ضد و نقیض واکنش نشان خواهند داد.

بر خلاف آمارهای اقتصادی ناامید کننده در چین، روز جمعه آمارهای اقتصادی مثبتی در آمریکا منتشر شده و موجب شد تا شاخص ارزش دلار در برابر ارزهای معتبر بین المللی به بالاترین سطح در 3 ماه اخیر برسد.

به نظر می رسد قیمت جهانی طلا در روزهای آینده به شدت تحت تاثیر انتشار متن مذاکرات نشست اخیر فدرال رزرو آمریکا قرار خواهد داشت.

گزارش سایت طلا می افزاید، انتشار متن مذاکرات نشست فدرال رزرو می تواند چشم انداز روشن تری را برای وضعیت نرخ بهره آمریکا طی ماه های آینده ترسیم کند.

فدرال رزرو آمریکا در نشست دسامبر 2015 میلادی برای نخستین بار در ده سال اخیر نرخ بهره را افزایش داده است ولی در سال 2016 میلادی تاکنون تصمیمی برای افزایش نرخ بهره نداشته است.

Posted in اخبار, اخبار عمومی.