سرمایه گذاران بین المللی منتظر آمارهای اشتغال آمریکا و روند ارزش دلار هستند

به گزارش سایت طلا به نقل از پایگاه اینترنتی کیتکونیوز، در حالی که افت ارزش دلار موجب شده تا قیمت جهانی طلا و نقره با افزایش چشمگیری روبرو شود، به نظر می رسد روند ارزش دلار در روزهای آینده تاثیر زیادی بر قیمت جهانی طلا خواهد داشت.

بر اساس این گزارش انتشار آمارهای مهم اقتصادی آمریکا به خصوص وضعیت بازار اشتغال و بیکاری نیز در روزهای آینده تاثیر مهمی بر نوسانات قیمت طلا دارد.

افشین نبوی تحلیلگر ارشد موسسه ام کی اس سوییس تاکید کرد: به نظر می رسد کاهش ارزش دلار در برابر ین ژاپن تاثیر زیادی بر افزایش قیمت طلا داشته است. جای تعجبی نخواهد بود اگر قیمت طلا در روزهای آینده به 1300 دلار برسد.

قیمت طلا در پایان مبادلات روز جمعه با رشد 4.7 درصدی روبرو شده است. سرمایه گذاران بین المللی و کارشناسان اقتصادی نیز در نظرسنجی جدید کیتکو نیوز به افزایش قیمت طلا در روزهای آینده رای داده اند.

موسسه ای دی پی روز چهارشنبه هفته جاری آمارهای مربوط به اشتغال بخش خصوصی آمریکا را منتشر خواهد کرد و بعدا آمارهای وزارت کار آمریکا در خصوص نرخ بیکاری و فرصت های شغلی ایجاد شده در ماه آوریل منتشر می شود.

بی شک تصمیم فدرال رزرو آمریکا برای تثبیت نرخ بهره در نشست آوریل و تصمیم عحیب بانک مرکزی ژاپن برای عدم تغییر سیاست های پولی تاثیر زیادی بر افت ارزش دلار در برابر ین داشته است.

گزارش سایت طلا حاکیست، بسیاری از تحلیلگران معتقدند که ارزش دلار در روزهای آینده روند نزولی خود را ادامه خواهد داد و این مساله موجب افزایش بیشتر قیمت طلا خواهد شد.

گمانه زنی های مختلفی در خصوص وضعیت بازار اشتغال آمریکا در ماه آوریل مطرخ شده است. اگر اقتصاد آمریکا در ماه آوریل بیش از 200 هزار فرصت شغلی جدید ایجاد کرده باشد این مساله می تواند موجب تقویت ارزش دلار شده و احتمال افزایش نرخ بهره فدرال رزرو در ماه های آینده را بیشتر کند.

به نظر می رسد فدرال رزرو آمریکا در شرایط کنونی عجله ای برای افزایش نرخ بهره ندارد و این مساله نیز تاثیر زیادی بر افت ارزش دلار داشته است.

Posted in اخبار, اخبار عمومی.