قیمت طلا در روزهای آتی تحت تاثیر نشست فدرال رزرو آمریکا و اظهارات یلن خواهد بود

سایت طلا : تازه ترین تحلیل کیتکو نیوز نشان می دهد که قیمت جهانی طلا در روزهای آینده تحت تاثیر نشست کمیته بازار آزاد فدرال رزرو آمریکا و اظهارات مهم جانت یلن رئیس فدرال رزرو قرار خواهد داشت.
قیمت طلا در روزهای آتی تحت تاثیر نشست فدرال رزرو آمریکا و اظهارات یلن خواهد بود

به گزارش سایت طلا به نقل از پایگاه اینترنتی کیتکو نیوز، سرمایه گذاران بین المللی منتظر انتشار بیانیه نشست هفته آینده فدرال رزرو آمریکا هستند تا ببینند آیا این بیانیه می تواند گمانه زنی های مربوط به نرخ بهره آمریکا در ماه های آینده را تغییر دهد یا نه.

بر اساس این گزارش قیمت جهانی طلا پس از سه سال کاهش متوالی، از ابتدای 2016 میلادی تاکنون با روندی صعودی روبرو شده است. قیمت طلا در سه ماه نخست امسال با رشد 16 درصدی روبرو شد که این بهترین عملکرد در 30 سال اخیر به شمار می رود.

دانیل پاویلونیس تحلیلگر ارشد موسسه آر جی او فیوچرز در این باره گفت: قیمت طلا هفته آینده بیشتر متمرکز بر نشست فدرال رزرو آمریکا خواهد بود و اینکه جانت یلن چه صحبت هایی خواهد داشت. این مهمترین عامل موثر بر قیمت طلا خواهد بود.

قیمت طلا در هفته گذشته با 0.4 درصد کاهش روبرو شده و به مرز 1232 دلاری رسیده است. قیمت نقره نیز با 4.1 درصد افزایش همراه شده و به بیش از 16.92 دلار رسیده است.

نشست فدرال رزرو آمریکا قرار است روزهای سه شنبه و چهارشنبه برگزار شود. بازارهای مالی انتظار دارند که فدرال رزرو در نشست هفته آینده خود نرخ بهره را تغییر ندهد.

متن مذاکرات نشست مارس فدرال رزرو نشان می دهد که احتمال افزایش نرخ بهره در نشست آوریل وجود ندارد. نوسانات شدید شاخص سهام در بازارهای مالی بین المللی و نگرانی های مربوط به اوضاع اقتصادی آمریکا و چین مانع بزرگی برای فدرال رزرو است تا نرخ بهره را افزایش دهد.

نوسانات ارزش دلار آمریکا نیز طی روزهای آینده می تواند عامل مهم و موثری بر قیمت جهانی طلا باشد. در حالی که فدرال رزرو آمریکا در نشست دسامبر نرخ بهره را افزایش داده است ولی هنوز بسیاری از تحلیلگران بر این باورند که بانک مرکزی آمریکا برای افزایش بیشتر نرخ بهره بسیار محتاط خواهد بود.

بانک سی آی بی سی نیز اعلام کرده است که انتشار آمارهای متناقض اقتصادی در آمریکا موجب شده است تا فدرال رزرو افزایش نرخ بهره را تا نشست سپتامبر به تاخیر بیندازد.

Posted in اخبار, اخبار عمومی.