غارت 2 میلیارد از اموال بلوکه ایران نتیجه «دیپلماسی التماسی» است

مسعود حسنلو مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق (ع) در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، اظهار داشت: متأسفانه در روزهای اخیر شاهد رفتارها و گفتارهای متناقضی از سوی آقای ظریف در رابطه با مسائل بین‌الملل هستیم.

وی افزود: این نکته که وزیر خارجه کشورمان از تلاش ایران برای پیشرفت صنعت موشکی در مقابل صدام های زمان دفاع می‌کند قابل تقدیر است، اما متأسفانه بعد از این صحبت‌ها شاهد عکس یادگاری وی با نماینده آمریکا، آن هم در مقابل پرچم کشوری که صدام را در مقابل ایران تجهیز کرد هستیم.

این فعال دانشجویی تصریح کرد: مشکل ما نه وجود این جنایتکاران کوچک منطقه‌ای، بلکه وجود شیطان بزرگ است که کلید حمایت از همه این تروریست‌ها را در دست دارد.

حسنلو گفت: جای بسی تأسف است که بعد از این همه مذاکره و انتظار طولانی برای به نتیجه رسیدن سند برجام، وزیر خارجه ما هنوز چشم امید به عنایت آمریکایی‌ها دوخته است. آن هم از دولتی که با وقاحت تمام 2 میلیارد دلار از جیب ملت ایران دزدیده است.

وی در همین خصوص گفت: البته جرأت انجام این وقاحت از نوع برخورد مسئولان وزارت خارجه کشورمان با آمریکا نشأت می گیرد. درخصوص نقض عهد برجام و غارت 2 میلیارد دلار از اموال بلوکه شده ایران باید موضع قاطع گرفته شود نه اینکه دیپلماسی التماسی سرلوحه کار دولت و وزارت خارجه قرار گیرد. درحقیقت این غارت نتیجه دیپلماسی التماسی است.

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق (ع) افزود: وزیر خارجه کشورمان درحالی انتظار حل مشکلات را از طرف آمریکایی‌ها دارد که نه تنها در رویه حمایتی این دولت از تروریست‌ها تغییری ایجاد نشده، بلکه با اقدامات و صحبت‌های اخیرشان رسما مسئولین کشور ما را به سخره گرفته‌اند و برجام را به سندی توخالی مبدل کرده‌اند.

وی ادامه داد: سوال ما از آقای ظریف این است که چطور از غارتگر اموال ایران انتظار حل مشکلات مردم را دارد؟ چطور از صدام بزرگ زمان انتظار حل مشکلات ملت ایران را دارد؟ مشکل اصلی ما با آمریکایی است که صدام های منطقه نظیر رژیم بعث عراق و رژیم جنایتکار صهیونیستی را به طور رسمی حمایت و تجهیز می‌کند.

حسنلو تصریح کرد: وزیر خارجه کشورمان از طرفی امکان وجود هرگونه برجام موشکی را رد و از طرفی از مسئله عدم تسلیح کشورهای منطقه توسط آمریکا به عنوان پیش شرط گفت‌وگو های دفاعی یاد می‌کند. این تناقض غیر از با پا پیش کشیدن و با دست پس زدن نیست.

این فعال دانشجویی با اشاره به گفت‌وگوی اخیر ظریف و کری یادآور شد: چگونه برجامی که تاکنون هیچ دستاورد ملموسی نداشته است و چیزی جز خسارت محض برای ما نبوده، شالوده‌ای برای حل مسائل بین‌المللی معرفی می‌شود!

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق (ع) در پایان افزود: مکررا اعلام کرده‌ایم که مذاکره در هیچ مسئله‌ای جز مسئله برجام مشروعیت ندارد و سکوت جریان دانشجویی در مقابل کارشکنی های مکرر وزارت امور خارجه نقطه پایانی خواهد داشت.

Posted in اخبار, اخبار عمومی.