افت اندک قیمت جهانی طلا / اونس بالاتر از 1250 دلار تثبیت شد

به گزارش سایت طلا به نقل از پایگاه اینترنتی بولیون دسک، قیمت هر اونس طلا امروز چهارشنبه با 3 دلار کاهش نسبت به روز گذشته به 1254 دلار رسیده است.

بر اساس این گزارش قیمت طلا روز گذشته برای لحظاتی به بیش از 1263 دلار رسید که این بالاترین رقم در یک ماه اخیر به شمار می رود. قیمت طلا تاکنون بین 1253 تا 1256 دلار در نوسان بوده است.

جیمز استیل تحلیلگر ارشد موسسه مالی اچ اس بی سی تاکید کرد: تقویت قیمت جهانی نفت تاثیر زیادی بر رشد قیمت طلا داشته است ولی افزایش ارزش دلار بار دیگر مانع از رشد چشمگیر قیمت این فلز گرانبها شده است.

وی در ادامه تصریح کرد: افزایش قیمت جهانی نفت تاثیر زیادی بر نوسانات قیمت طلا داشته و اگر روند صعودی قیمت نفت متوقف شود، این مساله می تواند تاثیر منفی بر بازار طلا داشته باشد.

گمانه زنی های مربوط به توافق روسیه و عربستان سعودی برای فریز کردن تولید نفت در آستانه نشست مهم 17 آوریل در دوحه قطر موجب شد تا قیمت نفت شب گذشته با رشد 4 درصدی روبرو شود.

صندوق بین المللی پول نیز در تازه ترین گزارش خود پیش بینی نسبت به رشد اقتصادی جهان در سال 2016 میلادی را کاهش داده است. صندوق بین المللی هشدار داده است که افت رشد اقتصادی جهان می تواند موجب تشدید بی ثباتی مالی و اقتصادی شود.

شاخص ارزش دلار آمریکا نیز با 0.12 درصد افزایش به بیش از 94.16 واحد رسیده است. آمارهای جدید اقتصادی منتشر شده نشان می دهد که تراز تجاری چین در ماه مارس به بیش از 29.9 میلیارد دلار رسیده است. این رقم در ماه فوریه به بیش از 32.6 میلیارد دلار رسیده بود.

گزارش سایت طلا حاکیست، به نظر می رسد قیمت جهانی طلا در کوتاه مدت تحت تاثیر انتشار امارهای مهم اقتصادی آمریکا چین و اروپا و گمانه زنی های مربوط به وضعیت نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا طی ماه های آینده قرار خواهد داشت.

افزایش شاخص سهام در بازارهای بین المللی نیز فشار زیادی را بر قیمت جهانی طلا وارد کرده است. قیمت طلا در 3 ماه نخست امسال با رشد 16 درصدی روبرو شد که این بهترین عملکرد در سی سال اخیر بوده است.

Posted in اخبار, اخبار عمومی.