انتشار آمارهای اشتغال آمریکا در ماه مارس قیمت طلا را کاهش داد

به گزارش سایت طلا به نقل از پایگاه اینترنتی مارکت واچ، تازه ترین آمارهای وزارت کار آمریکا نشان می دهد که اقتصاد این کشور طی ماه مارس بیش از 215 هزار فرصت شغلی جدید ایجاد کرده است که این رقم بیشتر از پیش بینی های اولیه کارشناسان اقتصادی بوده است.

بر اساس این گزارش قیمت طلا در پایان مبادلات روز جمعه با 12.10 دلار کاهش معادل 0.97 درصد به کمتر از 1224 دلار رسیده است. قیمت طلا پیش از این نیز به کمتر از 1210 دلار رسیده است. قیمت طلا در سه ماه نخست 2016 میلادی بیش از 16.4 درصد افزایش یافت که این بهترین عملکرد قیمت طلا از سال 1986 میلادی بوده است.

البته قیمت طلا در هفته ای که گذشت با رشد 0.2 درصدی روبرو شده است. قیمت طلا در سه هفته قبل از آن با کاهش متوالی همراه شده بود.

بهبود شرایط بازار کار و اشتغال آمریکا موجب شده تا گمانه زنی های زیادی نسبت به افزایش نرخ بهره فدرال رزرو طی ماه های آینده مطرح شود. این مساله موجب تقویت ارزش دلار آمریکا نیز شده است.

نعیم اسلم تحلیلگر ارشد اقتصادی موسسه آوا ترید تاکید کرد: پس از انتشار آمارهای اشتغال آمریکا باید منتظر اقدام فدرال رزرو در نشست آوریل باشیم. برخی تحلیلگران بر این باورند که فدرال رزرو در نشست آوریل نرخ بهره را افزایش خواهد داد.

فدرال رزرو آمریکا برای نخستین بار در ده سال گذشته در نشست دسامبر نرخ بهره را افزایش داده است. به نظر می رسد فدرال رزرو آمریکا قصد دارد تا پایان امسال 2 بار نرخ بهره را افزایش دهد.

Posted in اخبار, اخبار عمومی.