برگزاری همه پرسی خروج انگلیس از اتحادیه اروپا بر تقاضای طلا تاثیر مثبت خواهد داشت

به گزارش سایت طلا به نقل از پایگاه اینترنتی کیتکونیوز، دیوید کامرون نخست وزیر انگلیس اعلام کرده است که همه ‌پرسی برای عضویت بریتانیا در اتحادیه اروپا در 23 ژوئن (3 تیر) برگزار خواهد شد.

رهبران اروپا در نشست سران در روز جمعه به طور اجماع بر سر بسته ای از تدابیر با هدف باقی نگهداشتن انگلیس در چارچوب این بلوک 28 کشوری توافق کردند.

با توجه به افزایش قیمت طلا و کاهش ارزش پوند انگلیس، تقاضای طلا در این کشور با افزایش روبرو شده و به نظر می رسد این روند ادامه خواهد یافت.

پوند انگلیس بیشترین کاهش ارزش خود در یک روز را از سال 2009 میلادی تجربه کرده و ارزش پوند در برابر دلار بیش از 2 درصد کاهش یافته است.

بوریس جانسون شهردار لندن سرانجام روز یکشنبه اعلام کرد که از کمپین خروج انگلیس از اتحادیه اروپا حمایت خواهد کرد.

این مساله به دردسر تازه ای برای دیوید کامرون نخست وزیر انگلیس تبدیل شده است. جانسون سیاستمدار حزب محافظه کار است که قصد دارد جانشین کامرون شود. وی تاکید کرده است که روابط انگلیس با اروپا باید بر مبنای تجارت و همکاری باشد نه یک پروژه سیاسی.

داگلاس فلینت رئیس بانک اچ اس بی سی در سخنانی تاکید کرد: اگر انگلیس در همه پرسی به خروج از اتحادیه اروپا رای دهد، بانک اچ اس بی سی فعالیت های خود را به پاریس منتقل می کند.

رئیس بانک اچ اس بی سی در ادامه افزود: این بانک شعبه های خود را در لندن باقی نگه خواهد داشت ولی نتایج احتمالی همه پرسی می تواند بر فعالیت های بانکی ما تاثیر منفی بگذارد.

گزارش سایت طلا حاکیست، انگلیس در سال 1973 میلادی به اتحادیه اروپا پیوسته و اکنون خواستار اصلاحات قوانین اروپا از جمله قوانین مهاجرت شده است.

به نظر می رسد افزایش احتمال خروج انگلیس از اتحادیه اروپا می تواند موجب کاهش بیشتر ارزش پوند در برابر سایر ارزهای معتبر بین المللی به خصوص یورو و دلار شود و این مساله در نهایت منجر به افزایش قیمت طلا خواهد شد.

رهبران اروپایی خواستار ادامه عضویت انگلیس در اتحادیه اروپا هستند.

Posted in اخبار, اخبار عمومی.