روند صعودی بهای طلا طی روزهای آینده نیز ادامه خواهد یافت

به گزارش سایت طلا به نقل از کیتکونیوز، نظرسنجی حاکی است که اکثر کارشناسان اقتصادی و فعالان بازارهای بین المللی بر این باورند که قیمت طلا در کوتاه مدت روند صعودی خود را ادامه خواهد داد.

بر اساس این گزارش علی رغم افزایش نسبی شاخص سهام در بازارهای بین المللی قیمت طلا همچنان بالاتر از 1200 دلار در هر اونس تثبیت شده است.

این هفته 1036 نفر در نظرسنجی آنلاین کیتکونیوز شرکت کرده اند که 739 نفر معادل 71 درصد به افزایش قیمت طلا در روزهای آینده رای داده اند. این برای نخستین بار در 4 هفته اخیر است که کمتر از 80 درصد شرکت کنندگان در نظرسنجی به افزایش قیمت طلا رای داده اند.

197 نفر معادل 19 درصد نیز پیش بینی کردند قیمت طلا در روزهای آینده با کاهش روبرو خواهد شد و 100 نفر معادل 10 درصد نیز تاکید کردند قیمت طلا در کوتاه مدت تغییر چندانی نخواهد داشت.

اکثر تحلیلگران اقتصادی نیز در این نظرسنجی اعلام کردند قیمت طلا با افزایش بیشتری روبرو خواهد شد. 17 کارشناس ارشد اقتصادی در نظرسنجی کیتکو شرکت کردند که از این تعداد 10 نفر معادل 59 درصد پیش بینی کردند قیمت طلا با افزایش روبرو می شود.

4 کارشناس اقتصادی معادل 24 درصد به کاهش قیمت طلا رای داده اند و 3 نفر معادل 18 درصد نیز تاکید کردند قیمت طلا طی هفته آینده تغییر نخواهد داشت.

به اعتقاد تحلیلگران اقتصادی، قیمت طلا احتمالا طی روزهای آینده تحت تاثیر نگرانی ها نسبت به اوضاع اقتصادی جهان و نوسانات شاخص سهام با افزایش بیشتری روبرو خواهد شد.

برپایه گزارش سایت طلا، بسیاری از شرکت کنندگان در این نظرسنجی معتقدند ققیمت طلا در کوتاه مدت بالاتر از 1200 دلار تثبیت خواهد شد.

البته برخی کارشناسان اقتصادی نیز ضمن اشاره به افزایش قیمت طلا در هفته های اخیر بر این باورند که قیمت طلا در کوتاه مدت اصلاح خواهد شد و با افت روبرو می شود.

به نظر می رسد انتشار آمارهای اقتصادی در آمریکا و منطقه یورو و چین طی روزهای آینده تاثیر زیادی بر قیمت طلا خواهد داشت . گمانه زنی های مربوط به نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا نیز می تواند قیمت طلا را تحت تاثیر قرار دهد.

Posted in اخبار, اخبار عمومی.