تحلیل کارشناسان اینوستینگ از فاکتورهای تاثیرگذار بر قیمت طلا طی روزهای آینده

به گزارش سایت طلا به نقل از پایگاه اینترنتی اینوستینگ، قیمت طلا در پایان مبادلات روز جمعه تحت تاثیر افزایش نسبی شاخص سهام، با کاهش نسبی روبرو شد ولی در هفته ای که گذشت بهترین عملکرد خود را از اواخر سال 2008 میلادی ثبت کرده است.

بر اساس این گزارش شاخص سهام داو جونز در بازار وال استریت آمریکا روز جمعه 300 واحد افزایش یافت تا به روند نزولی خود طی روزهای گذشته پایان دهد.

میزان خرده فروشی در اقتصاد آمریکا نیز طی ماه ژانویه با رشد 0.2 درصدی روبرو شده که این بیشتر از پیش بینی های کارشناسان اقتصادی بوده است.

ویلیام دادلی رئیس فدرال رزرو نیویورک نیز روز جمعه در سخنان مهمی تاکید کرد که اجزاء مهم تشکیل دهنده اقتصاد آمریکا در وضعیت سالمی به سر می برد و جای نگرانی وجود ندارد.

قیمت طلا روز پنج شنبه نیز برای لحظاتی به بیش از 1263 دلار رسید که این بالاترین رکورد از فوریه 2015 میلادی بوده است. قیمت طلا در هفته گذشته بیش از 65.60 دلار معادل 7 درصد رشد داشته است که بهترین عملکرد قیمت این فلز زرد از دسامبر 2008 میلادی بوده است.

قیمت طلا از ابتدای امسال نیز بیش از 16 درصد رشد داشته است. افزایش تقاضای مکان امن سرمایه گذاری تاثیر زیادی بر رشد قیمت طلا داشته است.

روز دوشنبه ژاپن آمارهای اولیه در خصوص رشد اقتصادی در سه ماه پایانی 2015 را منتشر خواهد کرد. چین نیز وضعیت تراز تجاری را اعلام می کند. ماریو دراگی رئیس بانک مرکزی اروپا نیز در خصوص سیاست های پولی منطقه یورو سخنرانی مهمی خواهد داشت. بازارهای آمریکا تعطیل خواهد بود.

روز سه شنبه انگلیس آمارهای نرخ تورم را اعلام می کند. شاخص اعتماد اقتصادی آلمان نیز منتشر خواهد شد. آمریکا نیز گزارش فعالیت صنعتی در منطقه نیویورک را منتشر می کند.

روز چهارشنبه انگلیس آمارهای بیکاری را اعلام می کند. آمریکا قیمت تولید کننده و وضعیت بخش مسکن را منتشر خواهد کرد.

گزارش سایت طلا حاکیست ،روز چهارشنبه نیز فدرال رزرو متن مذاکرات نشست ژانویه را منتشر خواهد کرد. این گزارش می تواند تاثیر زیادی بر نوسانات ارزش دلار و قیمت طلا داشته باشد.

پنج شنبه، چین گزارش مربوط به نرخ تورم را منتشر می کند. بانک مرکزی اروپا نیز متن مذاکرات نشست اخیر خود را منتشر می کند.

روز جمعه نیز انگلیس آمارهای خرده فروشی را اعلام می کند و آمریکا نیز آمارهای نرخ تورم را منتشر خواهد کرد.

Posted in اخبار, اخبار عمومی.