کری شنبه با وزرای خارجه کشورهای شورای همکاری درباره برجام رایزنی می‌کند

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، وزرای خارجه کشورهای شورای همکاری خلیج فارس قرار است روز شنبه در ریاض، پایتخت عربستان با جان کری، وزیر خارجه آمریکا دیدار کنند.

به نوشته خبرگزاری رسمی کویت، طرف‌ها در این دیدار درباره موضوعات مربوط به منافع دو جانبه، به ویژه توافق هسته‌ای ایران به رایزنی خواهند پرداخت.

«عبداللطیف الزیانی»، دبیر کل شورای همکاری خلیج فارس می‌گوید «شراکت راهبردی» دو طرف نیز از جمله موضوعات محل بحث خواهد بود.

شرکت‌کنندگان در این نشست، به علاوه، آخرین تحولات درباره بیانیه مشترک آمریکا و شورای همکاری در پایان نشست کمپ‌دیوید را بررسی خواهند کرد.

هدف آمریکا از برگزاری نشست «کمپ‌دیوید» در اردیبهشت‌ماه سال جاری با نمایندگان 6 کشور عضو شورای همکاری خلیج فارس در واشنگتن، اطمینان خاطر به متحدان عربش در برابر آنچه «تهدید ایران» در دوران پس از توافق هسته‌ای خوانده می‌شد، بود.

در بیانیه پایانی نشست کمپ‌دیوید دو طرف بر ضرورت همکاری‌های دو جانبه برای مقابله با آنچه «فعالیت‌های ایران در منطقه» خوانده شده بود، تأکید کردند.

سفر روز شنبه کری، اولین سفر او به منطقه خلیج فارس بعد از اجرایی شدن برجام در 26 دی‌ماه سال جاری خواهد بود.

این سفر همچنین اولین سفر وزیر خارجه آمریکا بعد از تنش در روابط ایران و عربستان، به دنبال اعدام شیخ النمر، رهبر شیعیان عربستان خواهد بود.

 

Posted in اخبار, اخبار عمومی.