کاهش بیش از 2 دلاری سبد نفتی اوپک

به گزارش خبرنگار اقتصاد بین‌الملل خبرگزاری فارس، سازمان کشورهای تولید و صادرکننده نفت اوپک، در آخرین به روز رسانی سایت خود اعلام کرد، هر بشکه سبد نفتی این سازمان، روز دوشنبه با 2.46 دلار کاهش 54.09 دلار در هر بشکه فروخته شد.

هر بشکه سبد نفتی این سازمان، روز جمعه 56.55 دلار در هر بشکه فروخته شد. این نوع نفت روز چهارشنبه هفته گذشته به 56.83 دلار رسیده بود که به این ترتیب بالاترین قیمت این نوع نفت در سال 2015 رقم خورد.

کمترین قیمت سبد نفتی اوپک در سال گذشته میلادی، در آخرین روز سال برابر با 52 دلار رقم خورد.

قیمت نفت هفته گذشته به علت کاهش تعداد تاسیسات فعال استخراج نفت در آمریکا و همچنین گزارش آژانس بین‌المللی انرژی مبنی بر نزدیک شدن سرمایه‌گذاری در خاورمیانه به صفر و خطرناک خواندن این امر برای آینده نفت به بیش از 62 دلار در هر بشکه رسید.

اما در معاملات روز سه‌شنبه تا 58 دلار کاهش یافت و بعدا با بسته شدن بزرگ‌ترین میدان نفتی لیبی به علت قطع برق و کاهش بیشتر صادرات این کشور دوباره افزایش یافت و 59.55 دلار در هر بشکه رسید.

سبد نفتی اوپک متشکل از نفت صحرای الجزایر، نفت گیراسول آنگولا، نفت اورینت اکوادور، نفت سنگین ایران، نفت سبک بصره عراق، نفت صادراتی کویت، سیدر لیبی، بونی لایت نیجریه، نفت مارین قطر، نفت سبک عربستان، نفت موربان امارات و مِرِی ونزوئلا است.

Posted in اخبار, اخبار عمومی.