وقتی می‌گویید روی میز چیزی دارید، ناچاریم زیر کوه برویم/بخشی از فردو برای غنی‌سازی بیش از ۱۲۰۰ سانتریفیوژ آماده است

به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری فارس حجت الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور کشورمان در نخستین گردهمایی مدیران شرکت‌های دانش بنیان حوزه سلامت که صبح امروز در سالن اجلاس سران برگزار شد، اظهارداشت: بسیار خوشحالم از اینکه در جمعی فرهیخته که از یک طرف به دانش، علم و پیشرفت فناوری‌های نوین توجه دارد و از طرف دیگر به امر سلامت توجه دارد حاضر هستم چراکه بی تردید امرسلامت یکی از مهمترین موضوعاتی است که یک جامعه متمدن در پی تحقق آن است.

وی ادامه داد: خداوند به ما مردم ایران استعداد کافی عنایت کرده، سابقه فرهنگی بسیار درخشان و علمی از آن کشور است و همه کتابخانه‌ها، رساله‌ها از چند وقت پیش اگر مراجعه کنید استناد به آثار بزرگان این سرزمین است.

روحانی تصریح‌کرد: فشارهای زیادی هم بعد از پیروزی انقلاب اسلامی بر این مردم وارد شده است که خود این فشارها و تحریم‌ها و بسته شدن دروازه‌ها، زمانی که می‌خواهیم تجهیزاتی را برای بیمارستان بخرید، با مشکل مواجه می‌شوید و یا تحقیقی را انجام  دهید و یا مقاله‌ای را بنویسید که مستندات آن دسترسی ندارید و نیازمند هستید، همه این‌ها انگیزه مضاعفی را در مردم وطن‌دوست و علم دوست ایجاد می‌کند که غرور، جایگاه و عظمت خود را به منصه ظهور برساند.

وی ادامه داد: ما در دوران‌های مختلف سختی‌ها و مشکلات را داشتیم و من می‌دانم فشار نیاز غرور ملی و استعداد با هم ترکیب می‌شوند و معجزه می‌آفرینند و خودباوری، اعتماد به نفس و اتکای به خداوند می‌آورد.

روحانی با بیان اینکه تحریم‌ها باعث افزایش انگیزه در تولید علم شد، گفت: در مذاکرات 23 ماهه از اصل توسعه علم و دانش و پیشرفت در زمینه دانش صلح آمیز هسته‌ای دست برنداشتیم.

وی افزود: هفته هها بحث کردیم تا غربی‌ها پذیرفتند رآکتور آب سنگین اراک باقی بماند.

رئیس‌جمهور با بیان اینکه وقتی می‌گویید روی میز چیزی دارید ما ناچاریم زیر کوه برویم، گفت: بخشی از فردو مرکزی برای غنی‌سازی با بیش از 1200 سانتریفیوژ آماده است.

 

Posted in اخبار, اخبار عمومی.